Trzeba zacząć od początku.

Na jesieni 2014 Przemek Wawrzyniak z A&P Film napisał do mnie, że chętnie by spróbował nakręcić film o tym całym bałaganie. Ja wiedziałem, że ma dobre oko i umie patrzeć przez obiektyw, więc chętnie spotkaliśmy się przy małej piance żeby się poznać osobiście i pogadać. Następne kilkadziesiąt godzin w warsztacie wyglądało tak, że ja robiłem instrumenty a Przemek patrzył i filmował. Potem ja mówiłem a on słuchał i nagrywał. Potem on sam zamknął się w swoim studio i spędził kilkadziesiąt godzin na montażu. Cała historia.

I tu jest moment na moje podziękowanie dla Niego bo wykonał świetną robotę, poświęcił mnóstwo czasu na to, żeby z mojego bełkotu wyciągnąć jakiś wątek. Okazało się bowiem, że w moim przypadku to tak nie działa, że język giętki powie co pomyśli głowa. A Wittgenstein, gdyby żył, dałby mi w twarz za nieznajomość 4 zasady jego Traktatu logiczno-filozoficznego.

Drugie podziękowanie do Waldka Dąże. Posłuchajcie muzyki w filmie.

Kolejna porcja podziękowań leci do Konga za wsparcie moralne, Sylwii za guerrillę, Olka Bluesa za niezłomny optymizm, załogi z Niebieskiej Sowy za możliwość testowania instrumentów w warunkach bojowych.

Zyczymy miłego odbioru. Zalecam oglądać na pełnym ekranie.

Low end instruments / Instrumenty z dolnej półki from Przemysław Wawrzyniak on Vimeo.

„I am not a luthier at all, in some way I am a guerrilla.”

Director/Cinematographer/Editor: Przemysław Wawrzyniak / A&P Film
Music by Waldemar Dąże

MIKU Cigar Box Guitars:
www.cigarboxguitar.pl
www.facebook.com/MikuCigarBoxGuitars?fref=ts

A&P Film:
www.apfilm.pl
www.facebook.com/apfilmstudio