Właśnie ukazało się pierwsze wydawnictwo w tym kraju zagrane m. in. na cigar boxie. Płyta nosi tytuł “Old school blues” a autorem muzyki i tekstów jest Grzegorz Olejnik znany jako Olek Blues. (Bluesferajna i solo).
Przesłuchałem wielokrotnie i to co mam w głowie po: Za każdym kolejnym razem płyta podoba mi się coraz bardziej. Bo po pierwszym przesłuchaniu jedyne co mi nie pasowało to jakiś brak optymizmu w całości w porównaniu z osobą Grzegorza, która wydaje mi się wariacko optymistycznie nastawiona. Ale po następnym i kolejnych tego wrażenia już nie mam. Muzycznie pierwsza klasa, gitarowe granie na prawdę zawodowe, realizacja mi się podoba, bo nie jest nic sterylnie nagrane jak niektóre produkcje akustycznych bluesmenów gdzie jak jest cisza to słychać jak w reżyserce łupież się sypie. (fajne te gadanie w tle i inne dźwięki) Jest tak jak w tytule płyty. Absolutnym hitem (mimo, że smutas) jest kawałek nr 11 z solo robionym chyba paszczą z jakimś delayem. Jak to bywa zwykle teksty docierają do mnie po którymś tam przesłuchaniu – tak też było i tym razem. No i tu niespodzianka: okazało się również, że autor jest poetą co w niektórych środowiskach może być obelgą ale akurat w tym przypadku pod tekstami bym chętnie się sam podpisał bo są kurde dobre. (jeden se przywłaszczyłem do głowy bo jakby mnie dotyczył trochę). Cieszę się z tego krążka i zazdroszczę. No i gratuluję autorowi.
Utwory z płyty zostały docenione także na świecie zbierając pozytywne oceny na międzynarodowym forum budowniczych i użytkowników cigar boxów www.cigarboxnation.com

Dane płyty:

Utwory
1. Coraz mocniej
2. W stodole wiocha
3. Stanąć raz
4. Fanaberius zoologikus
5. Piwo i kobiety
6. Crossroads Historia R. J.
7. Wszystko znieść

8. Złość
9. Zrozumieć i pojąć
10. Taka natura
11. Puste miejsce
12. Mosty
13. Old School Blues

Kalisz, kwiecień 2013 r. STUDIO WAFEL – szopa!

Wszystkie nagrania są autorstwa Olka Bluesa,

który gra na gitarze z pudełka po cygarach MIKU 4 Hemingway #0007,
gitarze akustycznej, dobro oraz instrumentach perkusyjnych.

Na płycie zagrali też:
Sławek Pyrko (1, 3, 6, 9)
Marcin Zajączkowski (7, 13)
Dziękuję za wsparcie!

Serdeczne podziękowania dla:
Marka Makarona, Tomka Kruka, Roberta Trusiaka,
Włodka Sobczaka, Patryka Filipowicza, Asi Pilarskiej,
Tomka Hermana, Andrzeja Serafina i wielu innych…

www.youtube.com/user/olekblues
www.bluesferajna.eu
www.soundpark.pl/store/wykonawca/299

Foto & design: Olek Bortel – www.olekbortel.com

Dumnie wspierana przez www.cigarboxguitar.pl