Ukazało się nowe wydawnictwo na którym usłyszycie gitary cigar box i  inne instrumenty z dolnej półki.
Płyta nazywa się “Old school blues 2 czyli czarno – czarna płyta” a kierownikiem odpowiedzialnym za jej kształt jest Olek Blues czyli Grzegorz Olejnik, który wydał w 2013 Old school Blues – czyli coś na kształt części pierwszej.
Trochę o instrumentach: w porównaniu do poprzedniej płyty jest tych instrumentów znacznie więcej ale to nie znaczy, że akustyczny klimat znany z poprzedniego wydawnictwa zniknął. Olek tak to wszystko ogarnął, że całość fajnie się razem dopełnia.
No i co my tu mamy: jest gitara akustyczna – wiadomo, Olek jest gitarzystą i dziwne by było gdyby jej nie użył. Ale mamy też: cigar box guitar Miku 4 Hemingway #0007, Miku 4 Hand of Doom #0025, harmonijki ustne, akordeon, mandolinę, bas, banjo, stompbox, instrumenty perkusyjne, pędzle, sample i odgłosy.

Osobny temat to harmonijka ustna. Tu się bałem bo chyba każdy słyszał jak harmonijka w rękach (czy raczej w ustach) “entuzjasty” potrafi zamęczyć niejeden utwór czy jam session. Ale tu miłe zaskoczenie. Nie znam człowieka, ale Arkowi Rogalskiemu należy się za harmonijki duża beczka najzacniejszego piwa. Facet wie, że pauza, to też muzyka, docenia długie nuty, nie męczy tą samą frazą przez pół solówki i umie zagrać oszczędnie ale za to konkretnie. A jak trzeba to puści wiązankę dźwięków cudnej urody.

Jak zwykle Olek pokazał się od tekstowej strony – śpiewa o ważnych rzeczach ale zawsze gdzieś tam w tle słychać że ma dystans do świata i siebie i co najważniejsze ma poczucie humoru i obwieszcza wszem i wobec, że NIE jest skazany na bluesa. Słychać że jego horyzonty muzyczne sięgają na szczęście znacznie szerzej.

Na płycie pojawia się także zespół Bieda Gold w jednym swoim kawałku pt. Lubię to! i w utworze Olka Bluesa o tytule – nomen omen – Mr Bieda.

Najlepsze kąski to wg mnie: “Wywiad” i  “Niepokoje” i “Wstań i walcz”

Tak na koniec tej “recenzji” – niewiele jest takich autorskich wydawnictw na rynku. Ta płyta nie ma nic z “produkcji”. Gość po prostu, po pracy siadał w domu z gitarą i grał i pisał o tym, co mu się wydawało w życiu istotne. I na całe szczęście wpadł na świetny pomysł żeby to jakoś nagrać i się z tym podzielić z innymi.

Metryczka:

Wydanie Kwiecień 2014
1. Początek płyty…
2. Czarno czarna płyta
3. Jesiennie
4. z Łokciem
5. Barowe Boogie
6. Wywiad
7. Mr. Bieda
8. Pożegnanie
9. Blues schizofrenika
10. Niepokoje
11. Wstań i walcz
12. Lubię to
13. Droga do Marakeszu
14. Do widzenia, dobranoc
15.Koniec płyty….

Zagrali:
Olek Blues – cigar box Hemingway 0007 firmy MIKU
gitara akustyczna, szczotki perkusyjne, jajko, wokal, chórki…
Arkadiusz Rogalski – hermonijki ustne
Bieda Gold w składzie:
1. Piotr Piotrowski: akordeon, mandolina, bas
2. Paweł Kongo Sikorski: głos męski, banjo, odgłosy mechaniczne
3. Sebastian Przybylak: Bas
4. Mikołaj Sikorski: cigar box guitar, banjo, stopa, odgłosy mechaniczne

Płyta do nabycia pod:

http://olekblues.wix.com/old-school-blues